Kjo është situata në pikat kufitare të Kosovës, mos ia mësyni Merdares

In Kosova, Lajme

Pika kufitare në Merdare vazhdon të jetë një nga pikat më të padëshiruara nga bashkatdhetarët, pasi edhe për të hyrë e për të dalë nga Kosova, duhet të presin me orë të tëra.

Një situatë e ngjashme është edhe sot.

Sipas faqes zyrtare të Qendrës Kombëtare për Menaxhim të Kufijve, aktualisht pritja për të hyrë në Kosovë është 2 orë e gjysmë, ndërsa për të dalë nga Kosova duhet pritur në kolonë për 1 orë e gjysmë, shkruan Gazeta Express.

Megjithatë situatë pak më e mirë është tek Dheu i Bardhë, pasi që atje duhet pritur për të hyrë në Kosovë 1 orë , ndërsa për të dalë nga Kosova vetëm 10 minuta.

Në Muçibabë pritja për të hyrë në Kosovë është 3-5 minuta, ndërsa për të dalë nga Kosova 30 minuta.

Kjo situatë përsëritet sa herë që bashkatdhetarët ia mësyjnë Kosovës për të pushuar.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu