Haxhi Krasniqi gati ta mbroj titullin e kampionit evropian, ja kur e zhvillon duelin

In Sport, Sporte Tjera

Haxhi Krasniqi po bën përgatitjet e fundit për përballjen e radhës me Stefan Hartel që do të zhvillohet me 11 maj në Gjermani.

Boksieri shqiptar do të kërkoj të mbroj titullin e kampionit evropian në kategorinë EBU (European Super Middleweight).

Në nëntor të vitit të kaluar Krasniqi u bë kampion në këtë kategori duke mposhtur pas 12 raundeve me pikë, boksierin nga Venezuela Ronny Landaeta.

Kundërshtari i Krasniqit, Hartel nuk ka asnjë humbje në karrierë, nga 18 meqe ka fituar 17 dhe ka 1 barazim.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu