Abe: Porta hyrëse e Japonisë në BE ishte Britania e Madhe

In Bota, Lajme

Një Brexit pa marrëveshje mes BE-së dhe Britanisë së Madhe duhet të evitohet me çdo kusht, deklaroi sot kryeministri japonez, Shinzo Abe, gjatë një konference në Bruksel.

“Ne bëjmë thirrje me gjithë dëshirën tonë për një Brexit të rregullt”, theksoi Abe, duke kujtuar se porta hyrëse e Japonisë në Bashkimin Evropian kishte qenë Britania e Madhe.

Evropianët pranuan sërish një shtyrje të datës së ndarjes me britanikët, që fillimisht ishte vendosur më 29 mars, duke e çuar atë më 31 tetor.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu