Amerika zemra jonë, e ndihmon edhe këtë sport në Kosovë

In Sport, Sporte Tjera

Amerika vazhdon të jetë partneri kryesor i Kosovës në të gjitha sferat. Nga sot, mundësi kosovarë do të urojnë SHBA-të sa herë që të stërviten.

Palestra e mundjes është shtruar tërësisht me tapeta të reja. Kjo falë ndihmës nga shteti i IOWA-s.

I pari i federatës së mundjes në IOWA-s Wes Creason e ka vizituar sot klubin e mundjes Prishtina.

Ai ka takuar mundësit kosovarë të cilët ishin vitin e kaluar në Lojërat Olimpike për të rinjë në Des Moins

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu