Kante mund të mungojë në ndeshjen kundër Man Unitedit

In Futboll, Sport

Trajneri i Chelseat, Maurizio Sarri, shpreson ta ketë Antonio Rudigerin gati për ndeshjen e së dielës kundër Manchester Unitedit, mirëpo nuk është i sigurt për N’Golo Kanten.

Qendërmbrojtësi Antonio Rudiger ka qenë jashtë fushës së blertë që kur pësoi lëndim në gju në disfatën 2:0 kundër Liverpoolit, më 14 prill, transmeton Gazeta Express.

Ndërsa, Kante u detyrua ta lë ndeshjen e së hënës, që përfundoi 2:2 kundër Burnleyt, në gjysmë pas i pësoi një lëndim në shpinë.

Sarri mendon se Rudigeri do të jetë gati për ndeshjen kundër Manchester Unitedit, mirëpo nuk është i sigurt për Kanten.

“Rudigeri është në rregull për momentin. Jemi duke tentuar ta rikuperojmë Kanten, por nuk jam i sigurt për momentin”, ka thënë Sarri në konferencën për shtyp para ndeshjes të kësaj fundjave.

Në skuadrën e Chelseat do të mungojë edhe Callum Hudson-Odoi, i cili e bëri operacion kyçin e këmbës së tij këtë javë. Sarri pret që talenti anglez të rikuperohet në kohë për turneun parasezonal të Chelseat këtë verë, në fund të korrikut.

“Mendoj se Callumi do të kthehet këto pas një apo dy ditësh. Tani, atij i duhet pak kohë, por Callumi është djalosh shumë i fortë, edhe në aspektin mendor, edhe në atë fizik”, shtoi Sarri.

Ndeshja mes Manchester Unitedit dhe Chelseat, e cila do të zhvillohet këtë të diel në “Old Trafford” është shumë e rëndësishme pasi që të dy klubet janë duke luftuar për një vend në top katërshe. Për momentin, Chelsea është tri pikë para “Djajve të kuq”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu