Stavileci, Albin Kurtit: Vetëvendosje është vetë Syri i Popullit

In Kosova, Lajme

Blerand Stavileci, këshilltar i Kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli i është kundërpërgjigjur të parit të Vetëvendosjes, Albin Kurti për kallëzimet penale të dorëzuara dje në organet e drejtësisë.

Stavileci ka thënë se këto veprime të Kurtit e Konjufcës janë presion mbi sistemin tonë të drejtësisë, dhe se të njëjtat paraqesin frikë të tyre, shkruan lajmi.net.

Madje sipas Stavilecit, Sadri Ramabaja është burri i hallës së Glauk Konjufcës, dhe i njëjti është puro Vetëvendosje.

Ky është postimi i plotë i Stavilecit në Facebook:

Qyqarët!
Nuk kanë guximin të marrin përgjegjësi. Albini dhe Glauku bëjnë denoncim për deklarim kinse të rrejshëm të Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit në prokurori pas disa muajsh.
Shumë interesant! Është kjo frikë e tyre apo presion mbi sistemin tonë të drejtësisë në momentet e vendimit të gjykatës për kriminelët e Syrit të Popullit?! Të dyjat. Sadri Ramabaja është puro Vetëvendosje! Ai është burri i hallës së Glaukut! Është vetë Syri i Popullit! Ndërkaq, udhëheqësit e vërtetë të tyre janë qyqarë dhe ikës për vete si gjithmonë, si në luftë ashtu edhe në paqe, janë pikërisht këta dy krerët e Vetëvendosjes.
Mbajeni veten djema!

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu