Takimi në Berlin, VV proteston të hënën para zyrës së kancelares Merkel

In Kosova, Lajme

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar protestë.

Kësaj radhe, protesta është para Zyrës së Kancelarës së Gjermanisë, Angela Merkel në të cilën do të hynë Presidenti i Kosovës dhe ai i Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandër Vuçiq për Samitin e Ballkanit.

Protesta do të fillojë ditën e hënë, në orën 18:00.

“Le të dëgjohet edhe zëri i mërgatës” – thuhet në komunikatën e VV-së.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu