Skandal i klubit të NBA-së, e bën Kosovën Serbi!

In Sport, Sporte Tjera

Denver Nuggets e ka bërë një gabim skandaloz duke e bërë Kosovën pjesë të Serbisë përmes një fanelle të basketbollit Nikola Jokic

Klubi amerikan i basketbollit, Denver Nuggets e ka bërë një gabim skandaloz në një postim të tij në rrjetin social, Twitter, shkruan Gazeta Express.

Në fakt, klubi nga NBA në grupin e tij zyrtar e ka postuar një fotografi të basketbollistit të tij, Nikola Jokic, i cili shfaqet me një fanellë, ku shkruan anglisht: “Rrini të qetë, ne e kemi Nikola Jokicin”.

Por, ajo që bie në sy është harta që gjendet në fanellë, ku shfaqet Serbia së bashku me Kosovën.

Denveri u kualifikua në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore dhe ndërkohë e postoi fotografinë e basketbollistit serb, i cili është lindur në Madrid të Spanjës.

Mediat serbe janë “shkrirë” nga ky postim, duke e falënderuar klubin amerikan për mbështetjen në këtë rast.

Kthehemi në realitet: Kosova u çlirua përfundimisht në vitin 1999 dhe e shpalli Pavarësinë e saj në vitin 2008.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu