Kryediplomati serb i Bosnjës: Nuk do ta njohim Kosovën

In Lajme, Rajoni

Ministri i Punëve të Jashtme të Bosnje dhe Herzegovinës, Igor Crnadak, është i bindur se Këshilli i Ministrave të Bosnje dhe Herzegovinës nuk do ta njohë pavarësinë e Kosovës.

Këshilli i Ministrave të Bosnjës, siç shton ai, nuk do ta ndryshojë qëndrimin e tyre rreth Kosovës.

“Edhe pse ekziston një vendim i Bosnjës dhe Hercegovinës së vitit 2009, i cili u miratua unanimisht, për shkak të atmosferës së përgjithshme në publik, qëndrimi që i Këshillit të Ministrave të BiH është i qartë dhe nuk do të ndryshojë pavarësisht nga ajo që u tha dje në Berlin”, deklaroi Çrnadak.

Çrnadak deklaroi se e mirëpret Samitin e Berlinit dhe përpjekjet për arritjen e një marrëveshjeje finale mes Kosovës dhe Serbisë.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu