Aleksandër Vuçiq kërcënon Rada Trajkoviqin

In Lajme, rajoni

Ministri kosovar i Drejtësisë, Abelard Tahiri, të premten tregoi për ecurinë e hetimeve për rastin e vrasjes së ish- politikanit serb në Kosovë, Oliver Ivanoviq.

Ai, tregoi se bashkëpunimi përmes EULEX-it, me Ministrinë e Drejtësisë së Serbisë, po shkonte mirë, deri në ditën kur Prishtina kërkoi ekstradimin e dy personave, të cilët sipas Tahirit, janë marrë nën mburojë nga presidenti serb, Aleksandër Vuçiq.

Vrasja e Ivanoviqit dhe hetimi i saj nga institucionet kosovare në Beograd ka ngritur tensionet.
Kjo bëri që i pari i shteti serb, në një konferencë për media, nga zyra e tij, kërcënoi një politikane serbe në Kosovë, e cila ka dëshmuar për rastin.

Vuçiq, dëshminë e Rada Trajkoviqit, të cilën ajo e ka dhënë vitin e kaluar në Prokurorinë Speciale të Republikës së Kosovës, e të cilën ai e quajti gënjeshtër të madhe.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu