Deputeti i PDK’së i bën bashkë priftin me hoxhë në Klinës

In Kosova, Lajme

Mergim Lushtaku, deputet i PDK’së, ka publikuar një foto bashkë me një prift dhe hoxhë. Këtë e ka bërë në qytetin e Klinës, i cili është i përbërë nga katolikë e myslimanë.

“Një kafe e mëngjesit me prijësit fetarë në Klinë, Don Lorenc Sopi dhe Hoxhë Blerim Musliu”, ka shkruar Lushtaku, i cili është deputeti i tretë më i votuar në PDK.

Aktualisht qyteti i Klinës udhëhiqet prej AAK’së derisa në dy mandatet tjera ishte në pushtet PDK’ja.

Deputeti i PDK’së ditë më parë kërkoi nga Kryeministri i Kosovës të dëgjohet Amerika kur është fjala për taksën.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu