Guardiola i del në mbrojtje rivalit të tij

In Futboll, Sport

Manchester City të mërkurën zhvillon ndeshjen më të rëndësishme të sezonit në Premierligë.

Pep Guardiola do të ketë përballë Manchester United, dhe çdo rezultat përveç fitores do të thotë humbje të titullit, shkruan Indeksonline.

Para kësaj ndeshje, tekniku spanjoll i ka qëndruar afër rivalit të tij, Ole Gunnar Solskjaer i cili po akuzohet për rezultate të dobëta.

“Bota jonë, pozicioni ynë, jam afër Solskjaer, e kuptoj plotësisht qëndrimin e tij”, tha Guardiola.

“Ndihemi të vetmuar dhe për këtë arsye e kuptoj plotësisht pozicionin e tij. Kjo ndodh për të gjithë menaxherët në mbarë botën. Ky është realiteti. E kuptoj atë në mënyrë të përkryer. Unë e mbështes atë”.

I pyetur nëse ai mendonte se Solskjaer meritonte shumë më gjatë për të ringjallur Unitedin, Guardiola shtoi: “Të gjithë kanë nevojë për kohë. Në të njëjtën kohë ju nuk merrni kohë”.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu