Hamza, Ujkani dhe Preteni, kandidatë për kryetar të PDK-së në Mitrovicë

In Kosova, Lajme

Ministri i Financave, Bedri Hamza, profesori i Fakultetit Juridik në Universitetin e Prishtinës, Bashkim Preteni, si dhe Eset Ujkani, kanë paraqitur kandidaturën e tyre për kryetar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), dega në Mitrovicë.

Ata kandidaturat e tyre i kanë paraqitur sot në mbledhjen e kryesisë, cila u mbajt në selinë e PDK-së në Mitrovicë.

Një zyrtar i kësaj partie në Mitrovicë, i ka thënë KosovaPress-it se në zgjedhjet e brendshme që do të organizohen gjatë ditëve në vijim, pritet garë interesante, ndërsa PDK-ja do të dalë edhe më e konsoliduar për të marrë përgjegjësi të reja për drejtimin e qytetit të Mitrovicës.

Ndryshe, zgjedhjet e brendshme në këtë degë do të mbahen më 28 prill.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu