Messi gati 600 gola me Barcelonën: “Çfarë të them për të… po i shijojmë magjitë e tij”

In Futboll, Sport

Valverde nuk gjen fjalë për të përshkruar magjikun Messin, para përballjes me Real Sociedadin.

42 ndeshje, 45 gola, 21 asistime – Lionel Messi po shijon një sezon fantastik me fanellën e Barcelonës, raporton Gazeta Express.

Kundër Real Sociedadit Messi do të kërkojë të arrijë shifrën e 600 golave me katalunasit. Në 679 paraqitje, ai ka shënuar 697 gola.

“Messi është në një formë fantastike, afër 600 golave me Barcelonën? Do të doja të kisha një shumëllojshmëri fjalësh, por çfarë mund të them për Leon… ai po thyen të gjitha rekordet, dhe të gjithë e dinë se ai do të vazhdojë të thyejë”, tha Valverde.

“Për shkak të kësaj, publiku gjithmonë pret diçka të veçantë prej tij dhe ata e marrin gjithmonë atë”.

“Ne e dimë se kush është Messi, çfarë do të thotë nga një këndvështrim global dhe e shijojmë atë çdo ditë”, shtoi Valverde.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu