‘Pastrimi’ bllokohet për shkak të borxheve

In Kosova, Lajme

Mbledhja e mbeturinave do t’iu pamundësohet kompanisë “Pastrimi” për pak ditë. Kjo pasi që të gjitha llogaritë e tyre bankare që nga e premtja janë bllokuar, e kësisoj veprimtaria e tyre e zakonshme do të jetë e pamundur.

Nga “Pastrimi” po kundërshtojnë kamatën e cila sipas tyre iu ka përcaktuar padrejtësisht.

BLLOKOHET “PASTRIMI” PËR SHKAK TË BORXHEVE

Sipas Arbnore Ademit, nëse nuk gjendet ndonjë zgjidhje mund të ketë pasoja për qytetarët.

Ata shprehen se janë të gatshëm për bashkëpunim por një gjë të tillë e mohojnë nga Kompania për Menaxhimin e Deponive të Kosovës.

Kryeshefi i KMDK’së, Abdullah Haxhiu thotë se kanë fituar të gjitha proceset gjyqësore ndaj kompanisë “Pastrimi”, ndaj të cilëve u ngrit padi për herë të parë në vitin 2006.

Sipas Haxhiut gjatë ditës nuk janë kontaktuar nga kompania “Pastrimi” për të biseduar për një zgjidhje

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu