Milani në ‘hall’, të pavendosur për të ardhmen e mesfushorit

In Futboll, Sport

Milani nuk po shijon një sezon të mirë, teksa flitet për një shkarkim të mundshëm të trajnerit Gennaro Gattuso.

Por nuk problemet nuk janë vetëm te trajneri, por edhe te grupi i lojtarëve.

Është mesfushori Tiemoue Bakayoko, i cili para disa muajve shprehu dëshirën për të qëndruar në ‘’San Siro’’, por vetëm disa ditë më parë ndryshoi mendim.

Bakayoko është i huazuar nga Chelsea, por edhe pse po shijon një sezon të mirë, e ardhmja e tij është në dyshim për shkak të fyerjeve të shumta raciste që po ndodhin në Serie A.

Deklarata e tij disa ditë më parë, ku tha se nuk e di nëse do qëndroj në Itali, ka vënë në aksion edhe drejtuesit e Milan.

Këta të fundit po e konsiderojnë opsionin e largimit në fund të sezonit për francezin.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu