Zhvillime të reja: Vucic vizitë në Tiranë, aty do të takohet me Mogherinin dhe Ramën

In Lajme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vucic do të jetë me 8 maj në Itali, ku atje do të takohet me me zëvendëskryeministrin italian, Matteo Salvini, transmeton Gazeta Metro.

Informer.rs shkruan se Djuric ka treguar se presidenti serb Aleksandar Vucic, do të takohet me Salvinin për të biseduar për në lidhje me çështjen e Kosovës.

Por, pas këtij takimi ai do të niset për në Tiranë ku do të merr pjesë në Samitin për procesin ‘Brdo-Brioni’, i cili zhvillohet gjatë 8 dhe 9 maj.
Vucic aty do të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama dhe me Përfaqësuesen e Lart të BE’së, Federica Mogherini .

Aty do të bisedohet edhe për gjetjen e një zgjidhje për çështjen mes Kosovës dhe Serbisë, çështje kjo që shumë shpejt pritet të arrihet një marrëveshje.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu