Bahtiri rizgjedhet kryetar i degës së AKR’së në Mitrovicë

In Kosova, Lajme

Agim Bahtiri është rizgjedhur kryetar i degës së Aleancës Kosova e Re në Mitrovicë. Pjesa zgjedhore filloi me propozimin e vetëm një kandidati, Agim Bahtiri i cili me shumicë votash u konfirmua si Kryetar i degës së AKR-së në Mitrovicë edhe për një mandat tjetër.

Po ashtu u konfirmuan edhe 71 delegatë, nga të cilët do të formohet Kryesia e degës.

Aleanca Kosova e Re ka mbajtur sot Konventën e pestë Zgjedhore të degës së saj në Mitrovicë me gjithsej 500 delegatë të pranishëm.

Ndërsa Bahtiri pas rizgjedhjes tha se puna e tyre po bëhet me ndërgjegje të plotë për të ofruar mirëqenie qytetarëve të Kosovës.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu