Arbër Zeneli fiton çmimin e parë te Reims

In Futboll, Sport

Arbër Zeneli ka fituar çmimin e parë që nga transferimi i tij te Reims në muajin janar.

Ylli kosovar është zgjedhur si ‘Lojtari më i mirë’ i muajit te klubi francez.

Anësori i Reims pati përformanca magjike, pavarësisht fillimit të vështirë që pati në Francë.

Zeneli shënoi dy gola dhe dhuroi katër asistime për ta fituar çmimin e parë në Ligue 1.

Kjo është bërë e ditur nga postimi i klubit në Twitter, teksa tifozët e kanë lavdëruar tejmase impaktin që ka sjell 24-vjeçari në ekip.

Reims edhe pse kishte aspirata për të luajtur në Evropë, javëve të fundit ka bërë gabime në rezultate dhe duke shuar shpresat për të marrë pjesë në kompeticionet evropiane.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu