Biznesi i Zaevit futet në hetime

In Lajme, Rajoni

Komisioni Shtetëror për Parandalim të Korrupsionit (Antikorrupsioni) do të hetojë mënyrën e realizimit të biznesit të Zoran Zaevit Koço Angjushevit dhe Damjan Mançevskit.

Kjo vjen pasi që Antikorrupsionisot ka hapur 6 lëndë pas parashtresave të dorëzuara nga partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE. Katër lëndë janë për Zaevin dhe nga një për Angjushevin dhe Mançevskin.

Rasti i Zaevit lidhet me veprimtarinë e tij derisa ka qenë kryetar i Strumicës me lëndën “Ryshfeti” apo “Një euro për Vicenë” për ndërtimin e qendrës tregtare “Global” për ashtuquajturën “kompani bullgare” dhe për çifligun “Kullat Mbretërore”.

Për Angjushevin do të he.tojë se si është dhënën nën qira tokën për ndërtim të hidroelektranës së firmës “Topollki” në pronësi të vëllait të tij Todor Angjushev.

Për Mançevskin do të hetojë përgjimet për lidhjen e tij me firmat greke.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu