Thaçi takon gjeneralin Orr: Marrëdhëniet Kosovë- Iowa, janë të veçanta

In Kosova, Lajme

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi,pas takimit me gjeneralin amerikan, Timothy Orr nga Garda Kombëtare e Ioëa-s, ka thënë se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme.

Ai në një status në llogarinë e tij në Facebook, ka shkruar se marrëdhëniet mes Kosovës dhe Iowa-s e bëjnë edhe më të veçantë lidhjen mes dy vendeve.

“Marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe SHBA-së janë shumë të fuqishme. Por, ato ndërmjet Kosovës dhe IOWA-s këtë lidhje tonën e bëjnë edhe më të veçantë. Faleminderit për mbështetjen e parezervë, GJENERAL! HTH”, ka shkruar Thaçi.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu