Aktori shqiptar zyrtarizohet si kandidat për Bashki

In Lajme, Rajoni

Partia Socialiste ka konfirmuar listën me kandidatët për zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Aktori shqiptar, Erion Isai, është zyrtarizuar si kandidat për Kolonjë.

Këtë gjë e ka bërë të ditur edhe moderatori Ardit Gjebrea përmes një postimi në Instagram, ku i uron fat aktorit.

“Në Ukrainë aktori, komediani, regjisori Zelensky fitoi dhe është president i vnedit, ndërsa Erion Isai e filon nga vendi i origjinës. I mbarë qoftë rrugëtimi yt i gjatë!”, ka shkruar Gjebrea.

Për ndryshe, Erion Isai kishte qenë aktor në “Portokalli”, ndërsa aktualisht është pjesë e “BE Coffee”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu