‘Google Maps’ me një risi që askush nuk e priste

In Tech

Kompania Google njoftoi këtë javë se “Incognito Mode” do të jetë së shpejti pjesë e aplikacionit ‘Google Maps’.

Modaliteti i fshehtë ka qenë një nga karakteristikat më të mëdha të shfletuesit të Chrome, duke i lejuar njerëzit të shfletojnë ueb-in pa ruajtjen e ndonjë lëvizjes së tyre në histori.

Me të ardhur në Google Maps, supozohet se funksioni do të veprojë njësoj, duke i lejuar njerëzit të udhëtojnë apo ecin pa iu ruajtur historia e rrugëtimit.

Një funksion të tillë, përveç shfletuesve, e posedon edhe platforma ‘Youtube’.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu