Vendimi për vrasjen e Ariut të Prizrenit, shpërthen këngëtari kosovar

In ShowBiz

Këngëtari Genc Prelvukaj është përfshirë në debatin për vrajsen e ariut që ka pushtuar rrjetet sociale nga mbrëmë në Kosovë.

Ai numëron disa dështime të shtetit. Me një moment shprehet: Njerëz të gabuar në pozita të rëndësishme.

Postimi i plotë i tij:

Jemi njerez fantastik seriozisht. Nuk levizim te lire, cenohen kufinjte, njerez te gabuar ne pozita te rendesishme, korrupsion masiv, levizje e te rinjeve drejt perendimit, grabitje te armatosura pa asnje te arrestuar, disa kryetare partish qe ngjajne ne bajraktare mesjetare, niveli i dyshimte i shkollimit , rryme e shtrenjte, qindra mercenare e radikale ne lufta te huaja, deklarata plot naivitet e humor nga figura politike, etj etj dhe ne e kthejme ne teme nacionale nje Ari.

Mire, shume mire.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu