Fisnik Veseli kandidati i Vetëvendosjes për komunën e Leposaviqit

In Kosova, Lajme

Në zgjedhjet në veri, përpos kandidatëve nga Lista Serbska në komunën e Leposaviqit do të merr pjesë edhe Fisnik Veseli, kandidati nga Lëvizja Vetëvendosja

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai përmes një shkrimi në Facebook.

“Për një zhvillim të mirëfilltë në Komunën e Leposaviqit, i informoj qytetarët që unë, Fisnik Veseli, kandidoj për Kryetar në këtë Komunë nga radhët e Lëvizjes VETËVENDOSJE!”.

Veseli ka premtuar se do të angazhohet për problemet e qytetarëve.

Bujqësia, infrastruktura, përmirësimi i kushteve në arsim si dhe transparenca më e madhe në qeverisje kanë qenë disa nga premtimet kryesore që kandidati i Vetëvendosjes sot i ka paraqitur para votuesve të tij.

Zgjedhje në katër komunat veriore do të mbahen të dielën më 19 maj.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu