Ish-presidenti i Barçës: Çmimi i Griezmannit tejet i lartë dhe as tifozët e Barcelonës s’e duan

In Futboll, Sport

Ish-presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, nuk beson se Antoine Griezmann do të transferohet te gjiganti katalonas, pasi francezi tashmë është lojtar pa klub sepse i dha dje lamtumirën Atletico Madridit.

Laporta ka thënë se sulmuesi francez ka çmim shumë të lart jo meritor dhe se tifozët e Barcelonës nuk e aprovojnë blerjen e tij. Verën e kaluar, Griezmann e kishte refuzuar publikisht Barçën përmes një videoje në rrjetet sociale.

“Mendoj se shumica e tifozëve nuk e duan atë. Po ashtu, për shkak të çmimit të tij, i cili mendoj se është i ekzagjeruar”, tha Laporta.

“Mendoj se ka lojtarë të tjerë të cilët kanë ndikim të madh që mund ta bëjnë të njëjtën gjë që Griezmann mund ta bëjë në Barcelonë”, shtoi ai.

Ditë më parë, Laporta pohoi se është i gatshëm të garojë përsëri për president të Barcelonës, në zgjedhjet e ardhshme që do të mbahen më 2021.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu