Veseli përkujton dëshmorin Malush Ahmeti

In Kosova, Lajme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli ka përkujtuar dëshmorin Malush Ahmeti në 20 vjetorin e rënies.

Postimi i Veselit në Facebook:

Në 20 vjetorin e rënies, kujtojmë Malush Ahmetin, njërin prej luftëtarëve më të spikatur të UÇK-së në Zonën e Drenicës. Heroizmi i tij në shërbim të Atdheut do të mbetet përgjithmonë shembull se si veprohet e luftohet për liri.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu