Allegri nuk largohet nga Juventusi?

In Futboll, Sport

Trajnerit të Juventusit, Max Allegri thuhet se i është ofruar një zgjatje e kontratës deri në vitin 2021 me një përmirësim të lehtë në rrogë.

Sipas La Stampa, takimi i shumëpritur midis Allegrit dhe presidentit Andrea Agnelli u zhvillua të mërkurën në mbrëmje.

Gazeta shpjegon se Agnelli vuri ‘në tryezë’ ofertën rinovimit për trajnerin, duke e lidhur atë në klub edhe për një sezon shtesë.

Nëse qëndron Allegri ka të ngjarë të rezultojë në largimin e Paulo Dybalas nga klubi, me Joao Cancelo dhe Miralem Pjanic gjithashtu në rrezik.

Ish-trajneri i Milanit gjithashtu është duke përgatitur një mini-revolucion te Juventusi.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu