Angela Merkel lë të kuptohet se në të ardhmen mund të zë një pozitë në Bashkimin Evropian

In Bota, Lajme

Kancelarja gjermane, angela Merkel ka hapur spekulime që ajo mund të marrë një punë në lidershipin e BE’së pasi që të largohet nga pozita e lideres së Gjermanisë.

Merkel vitin e kaluar hoqi dorë nga lidershipi i partisë së saj të qendrës së djathtë dhe tha që nuk do kërkojë një madnat të pestë si kancelare. Ajo tha që nuk do kërkojë një punë tjetër politike pasi që të largohet nga zyra.

Sidoçoftë, spekulimet periodike për mundësinë që Merkel të marrë një punë në Bashkimin Evropian erdhën pas një interviste të saj ku ajo tha që është e shqetësuar për Evropën dhe ka një ndjenjë të përgjegjësisë që të punojë me të tjerët në të ardhmen.

Merkel iu tha reporterëve të enjten se deklarata e saj për lënien politikës sidoçoftë ende qëndron.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu