Man Utd përgatitet për transferimin e vitit, synon yllin e Bayern Munich

In Futboll, Sport

Skuadra e Manchester United po përgatitet që të kryej një nga transferimet më të mëdha të këtij viti, por ndoshta edhe të viteve të fundit në skuadrën e tyre.

Afati kalimtar i verës edhe zyrtarisht është hapur në Premier Ligë, ndërsa klubet nga tani kanë drejtë regjistrimin e lojtarëve të rinj.

Nga skuadrat që synojnë të përforcohen është ajo e Manchester United, e cila po planifikon një ‘rindërtim’ të skuadrës, pas një sezoni dëshpërues.

Raportimet e ‘Daily Mail’ bëjnë të ditur se skuadra nga ‘Old Trafford’ ka shfaqur interesim për sulmuesin e Bayern Munich, Robert Lewandowski.

Bavarezët do të tentojnë që të mbajnë në skuadër lojtarin 30 vjeçar me një kontratë të re, pas finales së Kupës së Gjermanisë, e cila luhet më 25 maj.

Gjithsesi, lojtari nuk është i sigurt nëse do ta vazhdojë aventurën e tij me skuadrën nga ‘Allianz Arena’.

‘Djajtë e kuq’ në anën tjetër janë në dijeni se polaku mund të jetë në dispozicion gjatë kësaj vere, dhe po përgatiten që të nisin një ofertë të mirë për të.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu