Mourinho: Nuk shkoj te Juventusi, janë ekip i dorës së dytë

In Futboll, Sport

Tashmë i papunë, Jose Mourinho e ka shpeshtuar daljen nëpër intervista në televizionet më të njohura, ku gjithashtu luan edhe rolin e analistit.

Trajneri portugez i pyetur se cilat ekipe nuk do t’i udhëhiqte kurrë, ka dhënë një përgjigjet tejet interesante.

‘’Ekipet që nuk do t’i udhëhiqja kurrë? Juventusin dhe PSG’’, tha fillimisht Mourinho.

‘’Të dyja janë ekipe të dorës së dytë, të cilat nuk mund ta fitojnë kurrë Ligën e Kampionëve’’, potencoi ai.

Kujtojmë se Mourinho ishte pjesë e Inter në Serie A, me të cilët arriti të fitonte edhe tripletën e famshme të vitit 2010.

Pyetja tjetër interesante për të ishte edhe ajo për rivalin e tij kryesor Pep Guardiolan (26), i cili e kaloi me fitimin e titujve strategun portugez (25): ‘’Unë mund ta fitoja me Interin, Superkupën e Botërorin, por unë nuk luaj për numra’’.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu