Qeverisjes së May mund të i vie fundi shumë shpejt

In Bota, Lajme

Kryeministrja britanike, Theresa May po përballet me një takim të pakëndshëm me deputetë të partisë konservative që po kërkojnë prej asaj të jap dorëheqje brenda këtyre javëve.

Anëtarë ekzekutiv të një komiteti që merren me kontestet e partive në lidership janë duke u takuar me Mayn të mërkurën.

Deputetët pro Brexitit janë të nevrikosur se pse Britania ende nuk ka dalë nga BE’ja, tre vjetë prej votimit të referendumit për Brexitin. Ata e fajësojnë kryeministrin për këtë.

May thotë që ajo ka bërë një marrëveshje për dalje, por që ajo ishte refuzuar tre herë nga parlamenti britanik.

Kryeministrja planifikon të bëjë një përpjekje të katërt muajin që vjen që të bëjë deputetët të përkrahin marrëveshjen e saj për dalje nga blloku.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu