Pse po ndodhin rrahjet në LDK? Flet deputeti Rugova

In Kosova, Lajme

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova, ka folur për përleshjet fizike gjatë zhvillimeve të kuvendeve zgjedhore të partisë së tij.

“Në LDK janë zgjedhjet e brendshme, dhe i tërë opinioni është i fokusuar rreth asaj se çfarë po ndodh në LDK”, ka thënë në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7.

“Sepse, LDK’ja është shpresë për ndryshime në vend”, ka shtuar ai.

“Brendapërbrenda LDK’së do të bëhen ndryshime, dhe përmes LDK’së do të bëhen ndryshime në nivel vendi”, ka deklaruar Rugova.

Rrahjet mes aktivistëve të partisë ai i ka cilësuar “incidente të lokalizuara”. Ka thënë se ato po ndodhin për shkak të një “diskrepance mes strukturës dhe vullnetit elektoral”.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu