Humanisti Halil Kastrati vlerëson lart deputetin Mergim Lushtaku (VIDEO)

In Kosova, Lajme

Në një iftar të shtruar në Skenderaj nga deputeti Mergim Lushtaku, ishin të ftuar figura të rëndësishme publike të Kosovës.

Në një fjalë rasti, në mesin e këtyre figurave ishte edhe humanisti Halil Kastrati, i cili e vlerësoi lart deputetin Lushtaku.

Ai ndër të tjera theksoi: “Mergim plot nder dhe respekt, per ty edhe jam këtu. Jam këtu te Mergimi me të vetmen arsye. Ndoshta pse na (v.j. Jetimat e Ballkanit) jemi këtu është meritë edhe e atij. Ai ka ditë me na këshillu, e shumë shpresoj që ka me arrit edhe vet në rrugën që e ka nis në politikë, majat e suksesit. Njerëz si Mergimi i duhen këtij vendi edhe kur është kon nevoja me kon bashkë, kemi ditë me kon bashkë”.

Shihni videon e plotë:

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu