Drecun: Prishtina po paraqitet si viktimë

In Kosova, Lajme

Lëvizjet e fundit nga autoritetet e Prishtinës, domethënë paralajmërimi për formimin e një komisioni për mbledhjen e fakteve për krimet e Serbisë në Kosovë është një propagandë e qartë, por edhe një taktikë për të tërhequr vëmendjen ndaj krimeve që ata kryen.

Kësisoj ka deklaruar kryetari i të ashtuquajturit Komision parlamentar për Kosovën, Milovan Drecun .

“Prishtina përballet me një humbje të mbështetjes pas një serie lëvizjesh të njëanshme dhe refuzimit për të vazhduar dialogun me Beogradin, për të cilin ata duan të tërheqin vëmendjen ndaj vetes dhe të paraqesin veten si viktima”, shtoi ai.

Ky reagim i Drecun erdhi në ditën kur pritet votimi i propozim-rezolutës për gjenocidin dhe krimet serbe në Kosovë si dhe formimi i Komisionit shtetëror për krijimin e Tribunalit për gjenocidin serbë.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu