Juventusi pa shtatë lojtarë në derbin lokal ndaj Torinos

In Futboll, Sport

Kampioni i Serie A, Juventusi do duhet ta luajë ‘Derby della Mole’ ndaj Torinos pa shtatë futbollistët kryesor.

Juve, që u shpall edhe matematikisht kampion në Itali, po përballet me krizën e lëndimeve të shumta.

Alex Sandro dhe Daniele Rugani janë dy nga shtatë lojtarët që nuk do jenë pjesë e skuadrës së ‘Bardhezinjëve’ ndaj Torinos.

Listës së mungesave i shtohet edhe Mattia Perin, Sami Khedira, Paulo Dybala, Douglas Costa dhe Mario Mandzukic që nuk do jenë pjesë e skuadrës për shkak lëndimeve.

Skuadra e plotë që udhëton në Torino: Szczesny, Pinsoglio, Del Favero; De Sciglio, Chiellini, Caceres, Barzagli, Bonucci, Cancelo, Spinazzola; Pjanic, Matuidi, Emre Can, Matheus, Nicolussi Caviglia; Ronaldo, Cuadrado, Kean, Bernardeschi.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu