Ministri Cakaj përplaset me gazetarin: Jap dorëheqjen nëse kam marrë dekoratë nga Rama

In Lajme, Rajoni

Ministri i Jashtëm në detyrë Gend Cakaj, në emisionin Open të Eni Vasilit ka vijuar debatin e ashpër me gazetarin Robert Rakipllari.

Kryeredaktori i Panorama ka deklaruar se Genc Cakaj është dekoruar nga Rama për negociatat që ka zhvilluar vitin e kaluar me Brukselin për arritjet e rekomandimit pozitiv vitin e kaluar.

Por Cakaj i është përgjigjur menjëherë dhe i ka thënë se nuk është i saktë në asnjërin nga kostatimet pasi nuk është e vërtetë që ai ka marrë dekoratë apo medalje

Rakipllari ka insistuar se ka edhe foto për këtë çështje, ndërsa Cakaj ja ktheu: Nëse kam marrë dekoratë apo medalje jam gati të jap dorëheqjen.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu