Nuk ndalen rrahjet: Tani në një tjetër nëndegë kapen mes veti anëtarët e LDK’së

In Lajme

Rrahjet dhe përplasjet brenda Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) nuk kanë të ndalur, tani në një degë tjetër të kësaj partie në Mitrovicë ka pasur përleshje, transmeton Gazeta Metro.

Në nëndegën e kësaj partie në Shipol, situata ka dalë jashtë kontrolli, aty Kuvendi Zgjedhor ka nisur para disa minutash, por nuk janë lejuar të hyjnë përkrahësit e Faton Pecit.

Delegatët që e përkrahin Faton Pecin kanë mbetur në oborr, duke mos i lejuar të hyjnë, pasi kryetari i nëndegës së Shipolit e përkrahë Safet Kamberajn për kryetar të degës së LDK’së në Mitrovicë.

https://video.gjirafa.com/metro

Ndryshe, në degën LDK’së në qendër t1% Mitrovicës sot ka pasur përleshje mes delegatëve, aty është lënduar edhe një polic.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu