Përse secili nga çiftet duhet të lirojnë zëra përgjatë seksit

In Jet&Stil

Të arriturit e një orgazme, sipas ekspertëve, mund të bëhet përmes lirimit të zërave përgjatë marrëdhënieve seksuale.

Në fakt, lirimi i zërave bën që t’iu komunikojmë partnerëve tanë se po e shijojmë aktin seksual.

Dr Zhana Vrangalova, një profesoreshë në Universitetin e Nju Jorkut për seksualitetin njerëzor, i tha Refinery29 se zërat i lirojmë “sepse duam (partneri ynë) të jemi të lumtur dhe sepse duam që ata të dinë se po bëjmë diçka si duhet”.

Së këndejmi, lirimi i zërave mund të jetë një mënyrë e mirë për të udhëhequr partnerët tanë në atë që ne duam më shumë ose më pak.

Një studim zbuloi se lirimi i zërave gjatë seksit i ndihmonin njerëzit të ndihen më të sigurt dhe të kënaqur në shtrat.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu