Zbulohet skuadra më e ashpër në Premier Ligë për edicionin 2018/19

In Futboll, Sport

Liverpooli e ka fituar çmimin e ekipit më ‘Fair-Play’ për sezonin 2018/19, ndërsa Watford është zgjedhur si skuadra më e ashpër.

Transfer Markt ka përpiluar të dhënat në bazë të kartonëve të verdhë dhe të kuq, si dhe numrin e faulleve të shkaktuara nga secila skuadër.

Watford ka marrë 94 pikë, për t’u zgjedhur si ekipi më pak i ndershëm në kampanjën 2018/19 në Angli.

76 kartona të verdhë dhe tre të kuq kanë pësuar ‘Hornets’ në 38 javët e kampionatit elitar anglez.

Manchester United është skuadra e dytë më e ashpër me 87 pikë, falë 72 kartonave të verdhë dhe dy të kuqëve, ndërsa top-treshen e kompleton Burnley me 80 pikë.

Liverpooli si ekipi më i pastërt është ndëshkuar vetëm 35 herë me të verdhë dhe asnjë i kuq.

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu