Sa peshon pasuria Isa Mustafës: Njërit nga figurat kryesore të fondit 3%

In Kosova, Lajme

Njëri nga njerëzit kryesor të Qeverisë së Kosovës në ekzil ishte edhe kryetari i tanishëm i LDK’së, Isa Mustafa, shkruan Gazeta Metro.

Mustafa kontrollonte fondin e 3% atë kohë, ai gjatë vitit 2017 kur kishte deklaruar pasurinë e tij në AKK, kishte thënë se ka mbi 500 mijë euro pasuri vetëm për shtëpi dhe tokë, derisa deklaroi afro 40 mijë euro aksione në “Riinvest.

Ndërsa paratë e gatshme Mustafa i mban në dy banka në BpB (2,413.11 euro) dhe në ProCredit Bank (63,075.27 euro).

Kryeministri për punën e tij në Qeveri, për një vit ka marrë 16,944.00 euro. Si dhe të hyra vjetore të tjera nga puna si profesor dhe mëditjet në Qeveri.

Mustafa i cili ishte pjesë e njerëzve kryesor të fondit “3%” që dyshohet se u keqpërdoren, tani ka pasuri milionëshe.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Veseli: Fitorja e madhe po vjen

Kandidati i PDK-së për Kryeministër të ardhshëm të Kosovës, Kadri Veseli, ka zhvilluar sot disa takime në qytetin e

Read More...

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Mobile Sliding Menu