Edhe Kryeshefi i Ujesjellësit militant i VV’së, u zgjodh sot nga bordi që e caktoi Kurti

In Lajme

I emëruari në krye të ujësjellësit rajonal të Prishtinës është Sokol Xhafa, i cili në në profilin e tij në Facebook ka fotografi nga mbledhjet e partisë së Vetëvendosjes.

Bordi i përkohshëm i Ujësjellësit rajonal të Prishtinës, që është emëruar disa ditë më parë, e ka shkarkuar një pjesë të menaxhmentit të kësaj ndërrmarrjeje publike.

Zyra e Kryeministrit ka konfirmuar për Gazetën Express se ushtrues detyre i Shefit Ekzekutiv është emëruar Sokol Xhafa.

Xhafa në profilin e tij në Facebook ka fotografi në mbledhje të Lëvizjës Vetëvendosje, ndërsa në biografinë e tij thuhet se deri tani ka qenë drejtor teknik në KRU Prishtina.

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti tha se shkarkimet në menaxhmntin e KRU Prishtina u bënë për shkak të dhjetëra shkeljeve që, sipas tij, janë gjetur në ndërmarrje.

Join Our Newsletter!

Love Daynight? We love to tell you about our new stuff. Subscribe to newsletter!

You may also read!

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Mobile Sliding Menu