Edhe Kryeshefi i Ujesjellësit militant i VV’së, u zgjodh sot nga bordi që e caktoi Kurti

In Lajme

I emëruari në krye të ujësjellësit rajonal të Prishtinës është Sokol Xhafa, i cili në në profilin e tij në Facebook ka fotografi nga mbledhjet e partisë së Vetëvendosjes.

Bordi i përkohshëm i Ujësjellësit rajonal të Prishtinës, që është emëruar disa ditë më parë, e ka shkarkuar një pjesë të menaxhmentit të kësaj ndërrmarrjeje publike.

Zyra e Kryeministrit ka konfirmuar për Gazetën Express se ushtrues detyre i Shefit Ekzekutiv është emëruar Sokol Xhafa.

Xhafa në profilin e tij në Facebook ka fotografi në mbledhje të Lëvizjës Vetëvendosje, ndërsa në biografinë e tij thuhet se deri tani ka qenë drejtor teknik në KRU Prishtina.

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti tha se shkarkimet në menaxhmntin e KRU Prishtina u bënë për shkak të dhjetëra shkeljeve që, sipas tij, janë gjetur në ndërmarrje.

You may also read!

Këtu mund ta dini se ku duhet të votoni me 6 tetor

Me 6 tetor mbahen zgjedhjet e jashtëzakonshme dhe për këtë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar linkun ku nga

Read More...

Veseli: Unë besoj tek rinia e Kosovës, obligimi im është të krijoj kushte pune

Lideri i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, ka vizituar Akademinë për Siguri Publike, për të cilën tha se

Read More...

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Mobile Sliding Menu