Akili i mrekullueshëm, siguron të argjendtën, e kërkon tani të artën

In Sport, Sporte Tjera

Akili e ka siguruar medaljen e argjendtë, tani do të kërkojë të artën në Grand Prix Tunis 2018.

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova, ka fituar në gjysmëfinale në kategorinë 73 kilogramë ndaj Mirzokhid Farmonov, për ta fituar të argjendtën, shkruan Gazeta Express.

Akili tani do të kërkojë në finale të artën.

Xhudisti kosovar do të përballet në finale me fituesin e duelit mes Mohammad Mohammadi dhe Zhansay Kazsmagulov .

 

 

You may also read!

Hajnat i vjedhin 2 mijë euro në një Xhami

Rreth 2 mijë euro raportohet se janë vjedhur në brendi të objektit të Bashkësisë Islame në Gjilan. VIDEO Ankuesi

Read More...

LDK me reagim të ashpër ndaj deputetit Bekë Berisha

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka reaguar ashpër ndaj deputetit të AAK-së, Bekë Berisha. Ku ky i fundit në një

Read More...

Barcelona përsëri pa Leo Messin

Në fundjavë, Ernesto Valverde deklaroi se do ta pushojë Lionel Messin kurdo që i vjen rasti dhe tani ai

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu