Aktori Robert De Niro shpërthen: “Trump një i çmendur dhe një idiot”

In ShowBiz

Ishte një mbrëmje shumë e këndshme nata gala të National Board of Review në New York, deri në momentin kur Robert De Niro mori fjalën teksa i jepte çmimin Meryl Steep si aktorja më e mirë për filmin e saj “The Post” të Steven Spielberg.

Aktori nisi një sulm verbal pa censurë kundër presidentit Donald Trump, të cilin e quajti një: “Fucking fool e fucking idiot”, një i çmendur dhe një idiot…Kjo pjesë e fjalimit të De Niro, në të cilin aktori ngre në piedestal Streep për filmin e saj, flet për një paralelizëm mes periudhës së filmit të koleges dhe asaj aktuale “[“The Post”] Filmi flet afërsisht për 50 vite  më parë, por ka shumë ngjashmëri me të sotmen’ tha De Niro.

“Në kohën e ngjarjes Donald Trump po vuante me” spurs të kockave “. Sot bota po vuan nga Donald Trump. Kjo eshte e vërteta. Ju e dini. Për çfarë po flasim? Ky idiot i ngushtë është Presidenti. Është me rrobat e reja të perandorit – djaloshi është një budalla … “, ishin fjalet e De Niros.

Filmi tregon publikimin e disa dokumenteve top sekrete të Pentagon Papers, të departamentit të mbrojtjes të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, të publikuara në The New York Times The Washington Post në 1971.

You may also read!

Kush është njeriu më i pasur në botë në 2019 dhe cila është pasuria e tij neto?

Themeluesi i kompanisë Amazon Jeff Bezos edhe kësaj radhe është zgjedhur njeriu më i pasur në botë. Madje, jo

Read More...

Haradinaj, Thaçi, Vuçiq dhe Gjukanoviç japin mendimet për ndryshimin e kufijve dhe dialogun

Organizata amerikane e lajmeve “Politico” që raporton për punën e Bashkimit Evropianë ka bërë një artikull mbi situatën aktuale

Read More...

Gjërat që duhet të dini para se të porosisni pica dhe pasta

Picat dhe pastat janë ushqime italiane dhe shumë të dashura nga të gjithë ne. Pavarësisht se a porosisim ushqimin

Read More...

Mobile Sliding Menu