Albin Kurti i impresionuar me fuqin e Hashim Thaqit, ja çka thotë për të

In Kosova, Lajme

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti në një intervistë për ‘News 24’ ka thënë se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka ndikim mbi kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama. 

Tutje, ai u shprehë se nuk e kupton se si një person kaq i urryer të ketë ndikim në Tiranë, transmeton Indeksonline. 

Kurti vazhdoi duke thënë se nuk ia kishte marrë mendja që ndonjëherë Serbia përmes Kosovës të ketë ndikim në Shqipëri.  

“Të vije situata që përmes Kosovës, Serbia të ketë ndikim në Shqipëri nuk ma kishe marrë mendja” u shprehë Kurti.

You may also read!

Veseli sërish kryetar i PDK’së, pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim

Pa asnjë votë kundër dhe asnjë abstenim, Kadri Veseli është rizgjedhur kryetar i PDK’së edhe për një mandat, sot

Read More...

Trump e sulmon sërish kryetarin e Londrës: Je turpi i kombit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka kritikuar përsëri kryetarin e Londrës, Sadiq Khan, duke e quajtur

Read More...

Dy ditë pasi Avdullah Hoti tha se në LDK ka kaluar koha e rrahjeve: Krisin karriget dhe grushtet

Lidhja Demokratike e Kosovës, e cila këto ditë po mban procesin e brendshëm zgjedhor, është duke u përballur me

Read More...

Mobile Sliding Menu