Allegri nuk largohet nga Juventusi?

In Futboll, Sport

Trajnerit të Juventusit, Max Allegri thuhet se i është ofruar një zgjatje e kontratës deri në vitin 2021 me një përmirësim të lehtë në rrogë.

Sipas La Stampa, takimi i shumëpritur midis Allegrit dhe presidentit Andrea Agnelli u zhvillua të mërkurën në mbrëmje.

Gazeta shpjegon se Agnelli vuri ‘në tryezë’ ofertën rinovimit për trajnerin, duke e lidhur atë në klub edhe për një sezon shtesë.

Nëse qëndron Allegri ka të ngjarë të rezultojë në largimin e Paulo Dybalas nga klubi, me Joao Cancelo dhe Miralem Pjanic gjithashtu në rrezik.

Ish-trajneri i Milanit gjithashtu është duke përgatitur një mini-revolucion te Juventusi.

You may also read!

Ramiz Kelmendi i tregon LDK’së se si t’i evitojë përleshjet

Kohëve të fundit në Kuvendet Zgjedhore të LDK-së janë shënuar disa incidente. E lidhur me këto ngjarje ka reaguar

Read More...

Haradinaj falënderon Granit Xhakën e Mitot Rashicën për ndeshjen në Stadiumin e Prishtinës

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj është deklaruar për ‘Lojën e Yjeve’ e cila u zhvillua sonte në stadiumin e

Read More...

PDK nesër zgjedh kryetarin, a do të ketë kundërkandidat Kadri Veseli?

Partia Demokratike e Kosovës nesër mban Konventën e nëntë zgjedhore me ç’rast pritet të zgjidhet kryetari i partisë dhe

Read More...

Mobile Sliding Menu