Author: LajmiExpress

SHBA publikon Listën e Zezë: Aty mbesin Limaj, Haradinaj, Selimi, Lladrovci, Lushtaku…

Departamenti Amerikan i Financave, zyra për kontrollin e aseteve të jashtëm, e ka azhurnuar listën e sanksioneve për organizata

Read More...

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë, e shtunë 4 shkurt 2017 parashikohet të jetë kryesisht me vranësira dhe reshje shiu e

Read More...

Nëna myslimane viktimë e ISIS-it: Nuk kam faj që jam myslimane (Foto)

Artistja Etab Hrieb iku nga Siria para katër vjetëve dhe u vendos në Chicago. “Erdha në Amerikë për vendin

Read More...

Fjalët e mëdha të kryeprokurorit për rastin ‘Pista’

Vrasja e Elvis Pistës, kandidat për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës në zgjedhjet e vitit 2014, është rasti

Read More...

“NATO nuk krijon ushtri, këtë duhet ta bëjë vetë Kosova”

Plator Avdiu nga Qendra Kosovare për Studime të Sigurisë në emisionin “Interaktiv” të KTV-së, ka thënë se është retorikë

Read More...

Amaneti i Dritëro Agollit, “Sot pasdite…”

Në një ndër poezitë e tij, shkrimtari Dritëro Agolli ka lënë amanetin për ditën kur do ndërronte jetë. Ndonëse

Read More...

Molliqaj ua “zbulon” një “sekret” të madh AAK-së e Nismës

Dardan Molliqaj nga Vetevendosje ka thane se AAK e Nisma me PDK’n e kane nji dakordim dhe kane agjende

Read More...

Sot protestohet për Ramush Haradinajn në Pejë

Për lirimin e plotë të Ramush Haradinajt, në Pejë organizohen protesta Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në

Read More...

Arrihet marrëveshja për çështjen e murit në Mitrovicë

Zyra e Kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa ka bërë me dije se është arritur marrëveshja për hapat që do

Read More...

Kjo është letra emocionuese e vajzës së Dritëro Agollit

Vajza e shkrimtarit të ndarë sot nga jeta, Dritëro Agolli, pak ditë më parë postoi një dedikim prekës për

Read More...

Mobile Sliding Menu