Author: LajmiExpress

Modelja shqiptare me trupin më të mirë në botë (Foto)

Ndoshta jeta e saj që e bën në Amerikë dhe ardhjet e rralla në trojet shqiptare, janë arsyet pse

Read More...

Asambleja e Përgjithshme e Francës: Ndalimi i Haradinajt nuk ka dimension politik

Kryetari i Komisionit për Politikë të Jashtme i Kuvendit të Kosovës Elmi Reçices pasi i ka dërguar pyetje kryetares

Read More...

Kadare: Pse i urrente dhe i shkatërroi Enveri kafenetë

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është një figurë madhore e letërsisë. Librat e tij të botuar nga “Fayard” janë epope

Read More...

Shqiptarja, kampione për kontribut në Australi

Jeanette Mustafa është shqiptarja e cila është shpallur kampione për kontributin e saj vullnetar për komunitetin shqiptar në Australi.

Read More...

Koci: Serbia po ndërhyn brutalisht në rastin ndaj Ramush Haradinajt!

Avokati i liderit të AAK-së, Arianit koci ka theksuar se zyrtarët e lartë politik të Serbisë me deklaratat e

Read More...

Pesë ushqimet fantastike që rregullojnë metabolizmin

Metabolizmi është proçesi i shndërrimit te ushqimeve dhe pijeve që ne konsumojmë, në energji. Ju mund të rrisni ritmin

Read More...

Bajrush Morina: Edhe njëherë: Pse Albin Kurti mund “tua thynte” turinjtë Nikoliqit, Viçiqit e Gjuriqit ma shumë sesa Hashimi, Isa e Edita?

Një deklarim imi në një debat televiziv për mundësinë që Albin Kurti t’i udhëhqite bisedimet me Serbinë, duket se

Read More...

Hebrenjtë falënderojnë shqiptarët: Na ndihmuat në kohë të vështira (Video)

Kongresi botëror i hebrenjve, ka publikuar një video duke përkujtuar aktin e madh human të shqiptarëve në shpëtimin e

Read More...

Svillanoviq: Marrëveshja e Brukselit, procesi më i rëndësishëm në Ballkan

Sekretari i përgjithshëm i Këshillit për Bashkëpunim Rajonal, Goran Svillanoviq i ka thënë RTS-së se Marrëveshja e Brukselit (midis

Read More...

5 aplikacionet më të sigurta për mesazhe

Ne të gjithë dërgojmë mesazhe me shumë aplikacione të njohura të cilat mund të përgjohen dhe të lexohen. Megjithatë,

Read More...

Mobile Sliding Menu