Author: LajmiExpress

Flet gjenerali shqiptar: Ekstradimi eventual i Haradinajt është akt lufte me shqiptarët

Ish gjenerali i ushtrisë shqiptare, Dritan Demiraj, i cili ka mbi vete mbi 10 misione ne Afganistan, disa libra

Read More...

Protestohet në Francë për Haradinajn, dhjetëra shqiptarë para gjykatës (Video)

Ka filluar tashmë protesta në Colmar të Francës, aty ku u ndalua dhe po mbahet kreu i AAK-së dhe ish-kryeministri

Read More...

Shumë vende në Kosovë pa energji elektrike, KEDS fajëson motin e keq

Vendbanime të shumta të Kosovës po përballen me mungesë të energjisë elektrike si pasojë e motit të keq. Viktor

Read More...

Adriana Lima, legjenda e ‘Victoria’s Secret’

Bukuroshja braziliane punon për këtë shtëpi të veshjeve intime që nga viti 1999 dhe zyrtarisht është engjëllushja me stazhin

Read More...

CNN rendit Shqipërinë në 17 vendet që duhen vizituar gjatë 2017-ës

CNN edhe në këtë fillim viti ka bërë listën e shtetëve të cilat duhet patjetër të vizitohen gjatë vitit,

Read More...

Hakerja ruse që ndihmoi Putinin në zgjedhjet amerikane

Një femër e re ruse është vënë në listën e sanksioneve të Shtëpisë së Bardhë, për shkak se supozohet

Read More...

Deputeti Shqiptar në Parlamentin e Brukselit, letër Ministrit të Drejtësisë së Francës për lirimin e Haradinajt

Deputeti Shqiptar në Parlamentin e Brukselit, Ahmet Gjanaj i ka dërguar një letër ministrit francez të Drejtësisë duke i

Read More...

BE s’e ka problem arrestimin e Haradinajt, kërkon vazhdimin e dialogut me Serbinë

Një zyrtare e lartë evropiane i tha Radios Evropa e Lirë, se BE-ja “po e ndjek me kujdes zhvillimin”

Read More...

Shërbimet e fshehta dhe Donald Trumpi: Si po e rrezikon sigurinë e SHBA dhe të botës

Trumpi deklaroi se do të hartojë një program kundër sulmeve kibernetike. Këtë e tha pas takimit me përfaqësues të

Read More...

Njihuni me trajneren femër të futbollit që pretendon të futet në Ligue 1 me skuadrën e saj (Foto)

Trajnerja e Clermont quhet Corinne Diacre. Po është femër dhe ka fatin të jetë femra e parë që ka

Read More...

Mobile Sliding Menu